субота, 11 лютого 2017 р.

Оновлення шкільних програм буде прозорим, - Гриневич

В Україні було витрачено багато коштів на різні освітні проекти. В їх межах було вироблено цікаві продукти, але після завершення проектів ці продукти не використовуються, і знає про них лише обмежене коло вчителів. Про це зазначила міністр освіти Лілія Гриневич під час своєї участі на форумі «Цифрове перетворення освіти».
За словами міністра, ідея МОН полягає в тому, щоб зібрати найкращі напрацювання і запровадити їх для використання в обов’язковій програмі. Не як окремі предмети, а щоб вони пронизували інші предмети і через них формували відповідні компетентності.
«Важливо, щоб ми не тільки говорили, але й діяли

Дистанційний курс "Швидке читання та запам'ятовування"

Курс швидкого читання стане у нагоді для тих, хто бажає досягти успіху та відчути результати у своїй діяльності. Згадайте, як іноді ви довго працюєте з текстом книги або проектом, який «необхідно було завершити ще вчора»?

Усе це пов'язано з індивідуальними особливостями кожного з нас, але ще більшою мірою від неправильного або нераціонального використання своїх особливостей. Наприклад, що вам відомо про методи ефективного запам'ятовування? А про техніку швидкого читання?

Пропонуємо вам ознайомитися з дистанційним курсом «Швидке читання і запам'ятовування». У ньому методика швидкого читання розкладена на спеціальні практичні вправи і вам не доведеться щось домислювати. Працюючи над практикумом курсу та консультуючись з вашим особистим викладачем ви досягнете найкращих результатів.

Курс швидкого читання включає 16 уроків і додаток на CD-диску. Матеріал подано з використанням наочних таблиць і прикладів, тому сприймається легко. Завантажте прямо зараз безкоштовний пробний урок курсу «Швидке читання і запам'ятовування» і переконайтеся, що ці знання будуть корисними вам у майбутньому.

Літературна освіта: стратегія і тактика реформування

Проаналізувавши основні тенденції сучасної літературної освіти в Україні та усвідомлюючи значущість шкільної мовно-літературної освіти, своє бачення вирішення проблеми її реформування у власній Концепції пропонує доктор філологічних наук, професор Григорій Клочек.
Вступне слово від автора
Зараз, коли усі сфери нашого суспільства входять у початкові періоди реформування, які переважно зводяться до оголошення намірів і до перших, часом непевних спроб зробити якісь реальні реформаційні дії, стало очевидним, що цей початковий період має турбулентний, багато в чому хаотичний і не упорядкований характер. Стосується він і нашої освітянської сфери.
Зрозуміло, що з цього стану треба якомога швидше та впевненіше виходити, бо довго затримуватися в «епосі перемін», як знаємо,

Президент підписав закон щодо служб у справах дітей

Президент Порошенко підписав закон «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» щодо удосконалення правового статусу служб у справах дітей». Про це, з посиланням на Офіційне інтернет-представництво глави держави, повідомляє сайт Розвиток дитини.
Закон розроблений з метою посилення державних гарантій щодо захисту прав та законних інтересів дітей у відповідності до Конвенції ООН про права дитини шляхом забезпечення цієї діяльності відповідним кадровим ресурсом.
За словами Уповноваженого з прав дитини Миколи Кулеби, сьогодні значна кількість українських дітей живе у складних життєвих обставинах і потребує підтримки та допомоги від держави. Відповідні функції покладаються на органи і служби у справах дітей, які за законом мають здійснювати свою діяльність, захищаючи права та інтереси дітей. 

Розвивайте і тренуйте логічне мислення дитини

Освіта.ua разом із проектом «Розвиток дитини» пропонує батькам, які зацікавлені в постійному розвитку здібностей власної дитини, а також вчителям початкових класів та вихователям дитячих садочків нові можливості для розвитку логічного, абстрактного та нестандартного мислення дітей.
Запропоновані завдання допоможуть у цікавій формі познайомити дитину з поняттями аналогії, логіки, розвинути математичні здібності, покращити зорово-моторну координацію, вдосконалити просторове мислення та уяву дошкільника чи учня початкової школи.
Виконання різноманітних вправ сприятиме формуванню у дітей позитивного ставлення до занять математикою і логікою, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.
Якщо ви шукаєте завдання, яке передбачає одночасне залучення уваги, логіки, аналітичного мислення та сприйняття просторових характеристик предметів, а також має місце для здогадки й осяяння, вам варто скористатися комплектами «Додай відсутню частину» або «Замок маленького будівельника», що покликані сприяти розвитку логічного та критичного мислення дитини та навчає її визначати різницю та схожості між предметами.

Шкільні програми оновлюватимуть 150 експертів


У Міністерстві освіти і науки обрали модераторів та членів робочих груп, які оновлюватимуть навчальні програми для учнів 5-9 класів. Про це йдеться у повідомленні прес-служби МОН.
Згідно з повідомленням Міносвіти, відомством було отримано 335 анкет на конкурс модераторів онлайн обговорень та учасників предметних робочих груп.
За підсумками конкурсу було сформовано робочі групи загальною кількістю 150 учасників.
Публічне обговорення навчальних програм базової школи розпочнеться 13 лютого.
У Міністерстві освіти наголошують на бажанні відомства зробити навчальні програми більш зрозумілими і наближеними до вікових особливостей дітей та сучасного життя.
Також у МОН вважають за необхідне розвантажити програми від обтяжливої інформації та застарілих підходів, а також залучити до роботи над оновленням змісту освіти небайдужих освітян, експертів та батьків.

неділя, 5 лютого 2017 р.

Гройсман: школа має готувати конкурентну людину

Питання освіти має ключове значення, починаючи від дошкілля, завершуючи українською наукою. Про це під час круглого столу, присвяченого обговоренню пріоритетних напрямів у галузі освіти і науки сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Якщо будемо аналізувати наші можливості на усіх етапах навчання, ми зрозуміємо, що наш потенціал є надзвичайно високий. Правильна організація, відповідні пріоритети, фінансова підтримка дасть можливість нам змінити ситуацію у кращий бік і зробити це достатньо фундаментально», – наголосив Гройсман.

Підсумки тижня в освіті: головні події






Школи не можуть впливати на вибір предметів ЗНО. За словами директора УЦОЯО, вибір предметів для складання підсумкової атестації випускниками шкіл залежить виключно від самого учня та його планів щодо подальшого навчання.
Реєстрація на ЗНО-2017: особливості проведення. Реєстрація для участі у зовнішньому оцінюванні розпочнеться 6 лютого. Цього дня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти буде відкритий відповідний онлайн-сервіс.
У Міносвіти доопрацювали план пріоритетних дій. Оприлюд

Про мене